רצים מתחילים?

רצים מתחילים, אנחנו רוצים לחלוק אתכם מספר טיפים שיקלו עליכם בריצה וגם יעזרו לכם בדרך כדי שתוכלו לשפר תוצאות 🙂

ריצה היא לא טרנד חולף, ריצה היא דרך חיים! מזרימה אנרגיות ליום שלנו מהבוקר גורמת לנו להיות בריאים יותר שאפתניים יותר ולא לבזבז את זמננו בשינה מוגזמת! אז התחלתם לרוץ בגלל שחבר גרר אתכם, המלצת רופא או סתם לא הבנתם על מה כל הבלגן? זה הזמן להידבק בחיידק 🙂

אישה רצה

יש כל כך הרבה מרוצים היום שאתם יכולים לבחור איזה מרוץ ואיזה יעד בא לכם לראות ואנחנו מבטיחים ריצה עם אלפי משתתפי זה חוויה מרעננת וכיפית ומומלצת לכולם אז יאללה בואו נתחיל?

1. לשתות לפחות 250 מ"ל מים חצי שעה לפני הריצה כדי להכין את הגוף עם מספיק נוזלים לצליחת המרוץ לא יותר מזה כדי למנוע גם כאבים בצד וגם את הצורך לפיפי

בקבוק מים

2. להשתדל לא לאכול ארוחה גדולה לפני ריצה (אם אכלתם ארוחה גדולה אז לחכות כמה שעות) לפני ריצה אפשר לאכול בננה, פירות מיובשים או כמה כפות של חמאת בוטנים שיתנו אנרגיה אבל לא יכבידו על הגוף.

3. לפני ריצה לא לעשות מתחיות בכל הכוח אלא רק תרגילים שישחררו קצת את הגוף כמו סיבובי ירך וכו'

 

מתיחות על גשר

 

4. לאחר ריצה חשוב מאד לקחת כמה דקות של הירגעות הדרגתית ולא ישר להיכנס לאוטו ולנסוע ( יכול לגרום לשרירים תפוסים), יש לבצע מתחיחות ואף אם יש לכם זמן לאמבטיה חמה או ג'קוזי הדבר יכול לעזור לשרירים לחזור למצב רגיל .

 

5. אל תתחילו מהר מדי!!- כן כן זה מרוץ האדרנלין בוער בכם ואתם רוצים לתת הכל אבל זה טעות גדולה – תרסנו את עצמכם בהתחלה כדי למנוע פציעות, עייפות ותסכול שנגמר לכם הכוח.

צ'יטה רצה

 

6. רוצו ברוגע –ריצה בצעדים קטנים וקלים עדיפה על צעדים גדולים וחזקים שכל פעם שהרגל נותחת על הרצפה גם בולמות אתכם ועוצרת מומנטום.

7. כואב הצד?- אם זה קורה לכם והצד בגוף מתחיל לכאוב זה הזמן לעבור למצב הליכה ולא לרוץ – בזמן הזה תסדירו את הנשימות שלכם עם קצב קבוע ותלחצו עם היד את הצד הכואב ,אל תחזרו לרוץ עד שהכאב לא נעלם – בשביל להימנע מזה יש להקשיב לטיפים 1 ו 2 :).

אולי אתם רצים מתחילים אבל זה לא אומר שאתם לא תוכלו להיות תותחי ריצה תאמינו!

"כל מסע מפרך מתחיל בצעד אחד פשוט" בהצלחה!!!