פחם פעיל? על מה כל הרעש

פחם פעיל בקוסמטיקה – מה השימושים שלו?

פחם? רגע רגע זה לא הדבר הזה שנמצא במנגל שלנו? אל דאגה אנחנו פה לעשות לכם קצת סדר ולהסביר לכם למה משתמשים בפחם פעיל בקוסמטיקה.

אמנם השם נשמע מפחיד אך הוא יכול לעשות דברים מדהימים לגוף, פחם פעיל הוא בעצם גזרי עצים שנשרפו בטמפרטורה גובהה ולאחר מכן חוממו בעזרת גז. שימושיו הרפואיים מגוונים לדוגמה בבתי חולים מטפלים בעזרתו נגד הרעלה.

בתחום הקוסמטיקה עושים שימוש בפחם פעיל והוא משמש כחומר גלם במוצרי קוסמטיקה שונים, למשל במשחות שיניים, מסכות פנים, מרככי שיער, סבוני פנים, קרמים לגילוח, מטהרי אויר ועוד

לפניכם מספר שימושים לפחם פעיל:

1.ניקוי נקבוביות

במהלך היום אנחנו נחשפים לכמות עצומה של רעלניים מהעולם הסובב אותנו. הזיהום סותם את הנקבוביות שלנו ופוגע בעור שלנו כל הזמן. כאשר הנקבוביות שלנו לא נקיות גם העור לא נקי, לכן שימוש בפחם פעיל במסיכות פנים לדוגמה עוזר לתפוס את הלכלוך ולמשוך החוצה מהנקבוביות. מה שמשאיר את הפנים שלנו נקיים ורעננים. ניתן גם להשתמש בפילינג כדי להגיע לניקוי עמוק יותר ולהוריד את העור המת.

2.הרגעת עקיצות, גירויי וחתכים בעור

אם נעקצת ע"י יתוש או נחתכת מסכין במטבח, פחם פעיל יכול לזרז את תהליך הריפוי ולהקל על הגירוד\כאב. השימוש נעשה באמצעות משחה שניתן אפילו לעשות בבית – רק להוסיף מים לאט לחומר הפעיל ולערבב, כאשר המשחה מוכנה ניתן למרוח אותה על מקום העקיצה. החומר הפעיל עוזר לספוג רעלים.

3.טיפול באקנה

תלוי כמה חמור ומה הגורם לאקנה, אבל בעיקרון פחמן פעיל יכול לעזור אם זה בצורת סבון אז הוא מקבל מרקם גרגירי שיכול לעזור בניקוי . הוא סופח שמנים ורעלניים מהעור.

4.לאזן עור שמנוני

ש לכם עור שמנוני? פחם פעיל יכול להיות המרכיב בשבילכם כדי ליצור איזון. בשימוש במסיכה או ג'ל ניקוי מושך שאריות שמן לא רצויות מהעור ומשאיר אותו חלק ונקי, עדיף לעשות זאת פעם עד פעמיים בשבוע כדי לא לייבש את העור לגמרי. אם אתם בעלי עור יבש אל תשמשו .

5.הוספת נפח לשיער – בעקבות זיהום האוויר בעיר השיער שלו סוחב על עצמו לכלוך ושומנים מה שגורם לו לאבד נפח, שמפו רגיל לא תמיד ינקה אלא ינקה רק את הלכלוך הקל אבל ביחד עם פחם פעיל ינקה יותר עמוק ומה שעוד שונה זה שבעוד ששמפו רגיל משאיר שאריות הפחם לא והוא יגרום לשיער להרגיש נקי וקל יותר.

הפחם הפעיל יכול לעזור לנקות את עור גופנו ושיערנו להיפטר מרעלנים ושומנים מיותרים, מסייע לקרקפת ואף יכול להלבין את השיניים שלנו כן כן. יש לבדוק כמה חומר פעיל יש במוצרים הקוסמטיים, כי בחלק מהחברות ממתגים את זה עם פחם אבל אין מספיק חומר פעיל כדי לעשות את העבודה.

כתבה זו לא מחליפה ייעוץ רפואי מכל סוג שהוא ולכן אם יש לכם בעיות רפואיות יש להתייעץ עם רופא.

.