טיפים קצרים לעור נהדר

כמעט כל יום אנחנו שומעים על מאמר כזה או אחר, מחקר או גילוי מרעיש לפיו מותר וכדאי או שדווקא אסור לנו בתכלית האיסור להשתמש במוצר כזה או אחר כי הוא עלולו לפגוע בבריאותנו או להיפך רק הוא יציל אותנו מגורל נורא.

אז מה בכל זאת אפשר להגיד באופן בטוח (לפחות עד מחר) שמותר או אסור לעשות כדי לשמור על העור שלנו:

טיפים קצרים לעור נהדר– אז מה אסור לעשות?
* אסור בכל תוקף ללכת לישון עם איפור- הזדקנות מוקדמת, עור עייף, פצעונים ויובש הם רק חלק מהמתנות. לא מצאנו שום מקור שמעודד את ההיפך. יופי. עכשיו רק נשאר הצליח לגרור את עצמנו לכיור באמצע הלילה.

* אסור בהחלט לחלוק מוצרי איפור עם חברות – זו תנועה כמעט טבעית להעביר לחברה ליפסטיק, מברשת סומק או איילנר נכון? אז זהו שלא! יש מגוון רחב (מדי) של חיידקים ונגיפים השוכנים קבע על עורנו, בהעברת מוצרים בין אנשים שונים, נוצרת חשיפה מוגברת להדבקויות ושאר צרות. האמת נשמע הגיוני, מי שמתאפרת לבד מתה לבד.

* אסור ממש למרוח קרם רגיל באזור העור העדין שסביב העיניים- העור סביב העיניים שונה מאד מהעור בפנים, הוא משמעותית יותר דק ורגיש. קרם הפנים יסתום את הנקבוביות בעור העדין הזה, ותשיגי תוצאות הפוכות- נפיחות מוגברת ושקיות מתחת לעיניים. תשאירי את השקיות לסופר סבבה?

*אסור למרוח יותר מדי קרם – טוב נו, עוד אף אחד לא מת מזה (נראה לי) וחברות הטיפוח בוודאי שלא יצהירו על כך ברבים, אבל למעשה, שימוש יתר בקרמים לא משפר את יעילותם כלל, להיפך, יש בו כדי לסתום את הנקבוביות ולאגור לכלוך בעור.

* אסור לישון על הבטן – אם את רוצה לצמצם קמטוטים, ולא ממש מתחשק לך לעזור לכח הכבידה למשוך את עורך מטה, לכי לישון על הגב.

*אסור לעשות פיפי במקלחת. טוב זה רק כדי לשחרר את האווירה העגומה.

טיפים קצרים לעור נהדר- ונעבור למותר- מה מומלץ לעשות? 

*מותר למרוח קרם לחות עם מסנני קרינה במהלך היום- קרינת השמש היא הגורם מספר אחת להזדקנות העור. אין דרך עמיתית להתגונן במאת האחוזים מפני נזקי קרני השמש מלבד לא לצאת מהבית ואנחנו די בטוחים שזה משהו שנחקר כבר ונמצא כמחולל נזק למצב המנטלי. אז מה כן? מסנני קרינה ועוד מסנני קרינה. בקרם, במיקאפ ובכובע. הקיפי עצמך בהגנה והקפידי על חידוש המריחה מדי שעתיים.

* מותר להתפנק עם קרם לילה מעשיר לפני השינה – מותר בטח מותר! העור שלנו מתחדש בלילה באופן טבעי. קרם איכותי, טבעי שעובד עם העור ומאיץ את תהליך השיקום הוא דרך מצויינת לשמור על עור בריא וגם להתפנק בעור מוזן וחלק בבוקר.

* מותר להשתשמש במסיכת פוליש פעם בשבוע- התחדשות העור היא קריטית למראה בריא וצעיר. עם הגיל פוחתתת תחלופת התאים והפילינג השבועי עוזר לעור להשיש תאי עור מתים ומנה מקום לתאים צעירים ובריאים התוצאה היא עור מתחדש, חיוני וחלק יותר.

* מותר לעשות שימוש בסרום עיניים לעור הכי עדין בטפיחות רכות – כן בטפיחות! סרום במרקם קליל ועדין שנספג לעור ברכות ולא במריחה, יעשה נפלאות עם עורך ויםחית נפיחות וכהות תמחת לעיניים.

* מותר לשטוף את הפנים מדי בוקר ובמיוחד- מדי ערב! – מותר ואף רצוי במיוחד לשטוף את הפנים כל ערב לפני השינה. חשוב להסיר את המייקאפ והאיפור מהעור, כדי למנוע את הישארות הרעלנים, חומרי השימור המלאכותיים ושאר רכיבים מזיקים על העור לאורך זמן בטח שלא ללילה.

* מותר לאהוב את עצמך כמה דקות כל יום מחדש – מותר לך להינות ממי שאת, מאיך שאת נראית, מהטוב שיש לך להעניק לעולם, ואף רצוי להזכיר לעצמך מדי יום כמה את מדהימה ומיוחדת. ואת יודעת מה? אסור לך לשכוח את זה!

Select your currency
ILS שקל ישראלי חדש